Sprawozdanie z piątego otwartego seminarium członków oraz sympatyków PSSI działających na Politechnice Poznańskiej

01.07.2014 (fot. Jarosław Bąk)

01.07.2014 (fot. Jarosław Bąk)

Dnia 1 lipca 2014 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się piąte otwarte seminarium członków i sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji działających na Politechnice Poznańskiej – tym razem poświęcone zastosowaniom wybranych metod sztucznej inteligencji w robotyce.

Program seminarium obejmował dwa wystąpienia:

1. dr inż. Dominik Belter (fot. Jarosław Bąk) dr inż. Dominik Belter: „Wykorzystanie uczenia i optymalizacji metodami inteligencji maszynowej w systemie sterowania i planowania ruchu robotów kroczących”, streszczenie, strona domowa prelegenta, prezentacje działania robotów
2. dr hab. inż. Piotr Skrzypczyński, prof. PP (fot. Jarosław Bąk) dr hab. inż. Piotr Skrzypczyński, prof. PP: „Nawigacja autonomiczna z punktu widzenia zagadnień informatyki”, streszczenie

Wystąpienie dra Beltera dotyczyło zagadnień przedstawionych w dysertacji pt.: „Gait control of the six-legged robot on a rough terrain using computational intelligence learning and optimization methods”, promowanej przez prof. Piotra Skrzypczyńskiego. Przypomnijmy, że praca ta zwyciężyła w drugiej edycji konkursu PSSI na najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny sztucznej inteligencji w roku 2012.

01.07.2014 (fot. Jarosław Bąk)

Po wystąpieniach obu prelegentów rozpoczęła się ożywiona dyskusja, która podobnie jak w poprzednich edycjach seminarium, po zakończeniu części oficjalnej, przeniosła się w kuluary. Formuła seminarium zaproponowana przez organizatorów kładąca nacisk na umożliwienie bezpośredniej wymiany myśli sprawdziła się i tym razem.

Organizatorzy pragną złożyć gorące podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji i przeprowadzenia seminarium. Szczególnie dziękujemy Panu drowi Jarosławowi Bąkowi za uwiecznienie seminarium w formie fotografii.

  • pl/activities/seminaria/poznan20140701.txt
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu
  • przez 127.0.0.1